Cover Image

Dlaczego warto przyjechać do Trójmiasta?

Polskie Trójmiasto tworzą trzy piękna miasta: Gdańsk, Sopot i Gdynia. Każde z nich ma wiele do zaoferowania turystom, którzy chętnie odwiedzają Trójmiasto przez cały rok. W lecie można oczywiście całe dnie spędzać na pięknych, szerokich, piaszczystych plażach. Dlaczego jeszcze warto tu przyjechać?

Gdańskie Stare Miasto

Gdańsk warto odwiedzić chociażby dla pięknego Starego Miasta. Spacer brukowanymi uliczkami pośród kolorowych kamienic oczarowuje zawsze, nawet gdy wracamy do Gdańska po raz kolejny. Obowiązkowo musimy odwiedzić Neptuna na jego fontannie, ulicę Długą i Długi Targ. Nie zapomnijmy o spacerze wzdłuż Motławy. Idąc wzdłuż brzegu, na pewno trafimy do słynnego Żurawia, który jest jednym z najbardziej charakterystycznych budynków miasta. W bramie Żurawia warto spojrzeć do góry, by zobaczyć jego mechanizmy, które kiedyś pracowały przy załadunku towarów na statki. Gdańsk to także piękny ogród zoologiczny w Oliwie, niedawno powstałe muzeum Solidarności, a także molo w Brzeźnie. Idąc z niego spacerem deptakiem wzdłuż plaży, możemy dojść aż do Sopotu!

Sopocki Monciak i Molo

Molo w Sopocie to najsłynniejsze molo w Polsce i najdłuższe nad całym Morzem Bałtyckim – ma ponad 500 m długości. Zanim na nie wejdziemy, warto zajrzeć do okolicznych sklepików z biżuterią z bursztynu. Znajdziemy tam prawdziwe cuda. Z Molo w sezonie odpływają tramwaje wodne i wodoloty na Hel. Jeśli zostaniemy w Trójmieście na dłużej, warto wybrać się na morską wycieczkę na półwysep. Po wyjściu z sopockiego molo możemy wybrać się na dalszy spacer wzdłuż skweru Bohaterów Monte Cassino, popularnie zwanego Monciakiem. Tu można odpocząć chwilę przy kawie lub czymś słodkim. W Sopocie warto zarezerwować apartament z widokiem na morze, by po całodniowym spacerze móc jeszcze cieszyć oczy falami Bałtyku.

Port w Gdyni

Będą w Gdyni, koniecznie wybierzmy się do starego portu. Przy Skwerze Kościuszki czekają do nas statki do zwiedzenia: wojskowy ORP Błyskawica i zapierający dech w piersiach Dar Pomorza. Warto zajrzeć też do znajdującego się tu Oceanarium, by poznać lepiej rodzime gatunki ryb, ale też ich dalekich kuzynów z innych mórz i oceanów.

Wróć do bloga

Witamy w serwisie oferującym krótko- oraz długoterminowy wynajem apartamentów w Trójmieście. Nasza oferta obejmuje szeroki wybór luksusowych apartamentów nad morzem – w Gdańsku i Sopocie. To wspaniała propozycja na dłuższy wyjazd sezonowy, krótki relaksujący wypoczynek czy podróż służbową. Pragniemy, aby nasze apartamenty pod wynajem były jak najlepszej jakości, dlatego są one nowocześnie zaprojektowane, urządzone i doskonale wyposażone. Posiadają m.in. telewizory, dostęp do sieci WiFi, wyposażenie AGD itp. udogodnienia. Standard wynajmowanego apartamentu nie odbiega od warunków hotelowych, w zasobach do dyspozycji mamy lokale dopasowane do Państwa potrzeb i możliwości finansowych. Dodatkowo możemy zapewnić Państwu obsługę, która zadba o czystość pomieszczeń, dostarczy jedzenie do lodówki lub... przyniesie śniadanie! Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami wynajmu wybranych apartamentów i dobrania sobie odpowiedniego standardu oraz lokalizacji. Jeżeli cenicie sobie prywatność, wygodę i konkurencyjne ceny, ta oferta jest właśnie dla Was. Nasi dotychczasowi Goście bardzo chwalą sobie nasze usługi, dlatego chętnie wracają w nasze progi. Gwarantujemy, że będzie to niezapomniany pobyt!

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera a będziesz otrzymywał informacje o nowościach IRS ROYAL APARTMENTS.