Cover Image

Niezwykła historia miasta Gdańsk część I

Gdańsk to miasto o niezwykłym klimacie, który tworzony był przez setki lat jego istnienia. Magia tego miejsca inspiruje i sprawia, że odpoczynek w nim jest naprawdę niepowtarzalnym czasem, który zapamiętamy na długo. Po wyborze odpowiedniego apartamentu na wynajem, dobrze zapoznać się z bogatą historią tego miasta, która rzutuje na ustalenie planu zwiedzania. Warto zwrócić uwagę na apartamenty z widokiem na morze, leżące w pobliżu plaży. Wybór takiego miejsca pozwoli połączyć zwiedzanie z nadmorskimi spacerami, oraz morskimi kąpielami. Doskonałym rozwiązaniem, będzie też hotel ze spa.

Tysiąc lat w pigułce

Gdańsk jest miastem o ponad tysiącletniej historii, którego tożsamość na przestrzeni wieków kształtowała się pod wpływem różnych kultur. Warto wspomnieć, że Gdańsk był również największym miastem Rzeczypospolitej Obojga Narodów, miastem królewskim i hanzeatyckim. Posiadał prawo czynnego uczestnictwa w akcie wyboru króla, a w XVI w. był najbogatszym grodem Rzeczypospolitej. Jednakże nim to nastąpiło Gdańsk na początku swojej historii, który datuje się na IX wiek rozwijał się jako ośrodek rolniczo –rybacko - rzemieślniczy. Nie oznacza to, że wówczas dopiero rozpoczęło się osadnictwo na tym terenie. Przypuszcza się, że ludzie mieszkali tam już w młodszej epoce kamiennej. Doskonała lokalizacja osady w miejscu dzisiejszego Gdańska spowodowała, że z inicjatywy Mieszka I, wybudowano gród z portem. Prawa miejsce uzyskał Gdańsk dopiero ponad 200 lat później z rąk księcia Świętopełka II. W 1308 roku gród został opanowany przez Krzyżaków. Przez następne stulecie miasto szybko bogaci się w handlu, głównie zbożem i drewnem. W 1440 roku nacisk krzyżaków sprawia, że miasto przystępuje do Związku Pruskiego. Kolejnym ważnym etapem rozwoju jest wojna trzynastoletnia. Doprowadziła ona do odzyskania na rzecz Korony Pomorza Gdańskiego, Warmii, Żuław i Ziemi Chełmińskiej. W 1457 r. Kazimierz Jagiellończyk nadaje przywileje, które prowadzą do niebywałego rozkwitu miasta przez kolejne 300 lat. Gdańsk uzyskał wówczas prawo bicia własnej monety, kontrolę żeglugi w porcie i wolny przewóz towarów z Polski i Litwy. Z czasem potęga miasta zaczęła stanowić problem dla królów Rzeczypospolitej, którego eskalacją była otwarta wojna między Gdańskiem, a Stefanem Batorym. Żadne z tych wydarzeń nie zaszkodziło jednak potędze miasta.

Wróć do bloga

Witamy w serwisie oferującym krótko- oraz długoterminowy wynajem apartamentów w Trójmieście. Nasza oferta obejmuje szeroki wybór luksusowych apartamentów nad morzem – w Gdańsku i Sopocie. To wspaniała propozycja na dłuższy wyjazd sezonowy, krótki relaksujący wypoczynek czy podróż służbową. Pragniemy, aby nasze apartamenty pod wynajem były jak najlepszej jakości, dlatego są one nowocześnie zaprojektowane, urządzone i doskonale wyposażone. Posiadają m.in. telewizory, dostęp do sieci WiFi, wyposażenie AGD itp. udogodnienia. Standard wynajmowanego apartamentu nie odbiega od warunków hotelowych, w zasobach do dyspozycji mamy lokale dopasowane do Państwa potrzeb i możliwości finansowych. Dodatkowo możemy zapewnić Państwu obsługę, która zadba o czystość pomieszczeń, dostarczy jedzenie do lodówki lub... przyniesie śniadanie! Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami wynajmu wybranych apartamentów i dobrania sobie odpowiedniego standardu oraz lokalizacji. Jeżeli cenicie sobie prywatność, wygodę i konkurencyjne ceny, ta oferta jest właśnie dla Was. Nasi dotychczasowi Goście bardzo chwalą sobie nasze usługi, dlatego chętnie wracają w nasze progi. Gwarantujemy, że będzie to niezapomniany pobyt!

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera a będziesz otrzymywał informacje o nowościach IRS ROYAL APARTMENTS.