Rejs jachtem

Wszystkich miłośników morskich przygód zapraszamy na pokład naszego jachtu ALEKSANDER! Pobyt w okresie letnim na eleganckim, dziewięciometrowej długości jachcie Aleksander SL pozwoli Państwu przeżyć niezapomniane chwile. Bez względu na to, czy bierzecie udział w rejsie po wodach Bałtyku, czy tylko stoicie przycumowani przy kei w atrakcyjnych miejscach Trójmiasta. Pobyt na pokładzie naszej jednostki gwarantuje Gościom mobilność i daje możliwość zacumowania jachtu zarówno w miejscu spokojnym, jak i w centrum wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych. Taka wolność da Państwu poczucie komfortu, jakiego nie jest w stanie zagwarantować żaden inny apartament.

Jak przedstawiają się warunki bytowe na jachcie? Elegancki drewniany pokład wyłożony jest drewnem teakowym i daje załodze poczucie ciepła oraz luksusu. Pod pokładem znajdziecie Państwo dwie dwuosobowe sypialnie, łazienkę z prysznicem oraz salonik z kuchnią, pięknie wykończony drewnem mahoniowym. W samej kuchni do Państwa dyspozycji są kuchenka, lodówka oraz inne wyposażenie niezbędne do codziennego użytku. Jest również radio z odtwarzaczem CD z głośnikami zamontowanymi zarówno wewnątrz jachtu, jak i w kokpicie. Po zacumowaniu w marinach dostępny jest także bezprzewodowy internet, do którego będziecie się Państwo mogli zalogować.

Nasz piękny jacht umożliwi Państwu poznanie i podglądanie życia Trójmiasta oraz okolic z zupełnie nowej perspektywy. Dzięki żegludze naszą jednostką można przyjemnie i spokojnie przemieszczać się z dala od korków, miejskiego gwaru i kurzu.

A na co zwracać uwagę podczas samego rejsu? Przede wszystkim na architekturę i krajobrazy! Warto zawitać w urokliwe zakątki Trójmiasta, zajrzeć do centrum starego Gdańska i zacumować w marinie naprzeciwko słynnego gdańskiego Żurawia. Miłośnicy wykwintnego jedzenia i złocistego trunku mogą wówczas nacieszyć swe podniebienia w pobliskiej Brovarni, gdzie posiłki są wyśmienite, a w towarzyszącym restauracji mikrobrowarze warzone jest prawdopodobnie jedno z najlepszych piw w Polsce. Dzięki genialnej lokalizacji mariny na Nowej Motławie Goście mogą swobodnie zwiedzać zabytki i spacerować po Starym Mieście.

Warto zatrzymać się także w sopockiej marinie, zbudowanej niedawno przy sławnym, bo najdłuższym w Europie drewnianym molo. Z tego miejsca już tylko kilka kroków do tętniącego nocnym życiem kurortu. Goście jachtu będą też mogli pospacerować po „Monciaku”, zobaczyć jedyny w swoim rodzaju Krzywy Domek i nacieszyć oczy sopocką architekturą.

Z kolei przy wejściu do gdyńskiego basenu jachtowego powita Państwa dwumetrowej wielkości rzeźba „Marzyciela” – siedzącego na dalbie chłopca, który dyryguje falami. Samo miasto zachwyca swoim nadmorskim bulwarem, pięknym oceanarium oraz możliwością zwiedzenia niszczyciela ORP „Błyskawica” i cumującej tuż obok trójmasztowej fregaty-muzeum „Dar Pomorza”. W bliskim sąsiedztwie na zwiedzających czekają liczne bistra, restauracje, bary i (przede wszystkim) perły gdyńskiej architektury z okresu przedwojennego modernizmu.

Zaś dla Gości chcących spędzić czas na jachcie wśród natury, ciszy i spokoju oraz z dala od miejskiego zgiełku mamy idealne do cumowania miejsce w ustronnej i zamkniętej dla postronnych osób marinie zlokalizowanej w Górkach Zachodnich, nieopodal ptasiego rezerwatu.

Wreszcie – dla spragnionych żeglowania po morzu polecamy rejsy na Hel, do Jastarni czy Władysławowa, gdzie warto skusić się na wykwintnie przyrządzoną, świeżo złowioną rybę. A dla preferujących spokojniejsze pływanie mamy w ofercie rejsy dzienne i wieczorne po Motławie i kanałach portowych Gdańska. Polecamy serdecznie!